Havalandırma KanallarıKumaş Hava Kanalları

Tekstil Hava Kanalı

Tekstil Hava Kanalı

Tekstil Hava Kanalı

Tekstil hava kanalları homojen ve sessiz hava dağıtımı sağladığı için daha konforlu yaşam alanları temin edilmesine olanak sağlar.

 • Anti mikrobiyaldir.
 • Kumaşlar katlanabilir yapıdadır, hafiftir.
 • Uygulamada kolaylık sağlar.
 • Lojistik ve depolama maliyetleri düşüktür.
 • Kumaş kanalları kolay temizlenebilir ve endüstriyel makinelerde yıkanabilir oluşu hijyen açısından avantaj sağlar.
 • Mimari yapıya uygun olarak farklı renk ve şekillerde üretilebilirler.

Farklı şekilleri, üfleme yöntemleri, renkleri, kumaş çeşitleri, yangın sınıfları ile her mekâna uygun esnek çözümler sunar.


Kumaş Kanal ÖzelliklerKullanım AlanlarıTeknik ÖzelliklerProjelendirmeÜrün Broşürü

Kumaş Kanal ( Tekstil Kanal )  hava dağıtım sisteminde aradığınız her şey var

Malzeme olarak kumaşın kullanıldığı Kumaş Kanal  hava dağıtım sistemleri geleneksel metal kanalların sunduğu pek çok işlevselliği bünyesinde barındırdığı gibi dağıtıcıları, menfezleri, damperleri vb. devre dışı bırakır. Kumaş Kanal hava dağıtım sistemlerinde istediğiniz her şey var.

Kumaş hava dağıtım sistemlerini kullanırsanız aşağıdakiler sizin için artık tarihe karışacaktır:

 • Ekstra menfezler veya dağıtıcılara gerek yoktur. Kumaş Kanal  dağıtım sistemleri hem bir kanal sistemi hem de hava dağıtım sistemi olarak işlev görür.
 • Ekstra ses yalıtım önlemlerine gerek yoktur (pervane sesi istisna oluşturabilir). Bu sistemlerde "sessizlik" esastır.
 • Kurulum zahmetsizdir, istenmeyen mekan değişikliklerine ihtiyaç duyulmaz. Kumaş Kanal hava dağıtım sistemi ihtiyaçlarınız göz önüne alınarak üretilmektedir, montajı fermuar kullanılarak yapılır ve paketi açılır açılmaz kurulum için hazırdır.
 • Dampere ihtiyaç duymaz. Kumaş Kanal  hava dağıtım sistemi'nin dengelemeye ihtiyacı yoktur.
 • Kanalların boyanmasına gerek yoktur çünkü kumaş zaten boyanmıştır.

Metale kıyasla hijyenik

Kumaş Kanal  hava dağıtım sistemi %100 polyesterden üretilmiştir, bu da, hava dağıtımınız anlamında size hijyenik bir çözüm sunar. Polyester, su emmeyen ince plastik bir ipliktir. Polyesterin fiberli yapısı bakterilere barınma ve yaşam fırsatı vermez; kanalların yüzeyinde kirlenme olduğunda ise kolayca yıkanabilir. Kanal yüzeylerinde zararlı bakterileri ortaya çıkaracak gıda üretimi gibi bir faaliyetiniz varsa ürün yelpazemizde bulunan anti-mikrobiyal polyester ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Söz konusu bu seçenek mezbahalar, laboratuvarlar, profesyonel üretimin yapıldığı mutfaklar gibi sıkı hijyenik koşulları gerektiren yerlerde Kumaş Kanal  hava dağıtım sistemi ideal bir ürün haline getiriyor.

 

 


Metal kanallara kıyasla %30-70 daha ucuz

Kumaş Kanal  hava dağıtım sistemi , tasarımda esneklik veya kaliteden ödün vermeden pek çok açıdan masraflarda kesinti yapmanızı sağlar.Kumaş Kanal  hava dağıtım sistemi kullanmanız halinde kurulum süreci, hesaplı sevkiyat çözümleri, mekan kullanım kolaylıkları ve etkin malzemesi sayesinde geleneksel hava dağıtım sistemlerine kıyasla %30-70 tasarruf sağlarsınız.

 

 

 


kumas-kanal-uygulamalari-beo-group

Çok yönlü bir sistem tasarımı

Kumaş Kanal  hava dağıtım sistemi, dirsekler, redüksiyonlar ve atlama noktaları söz konusu olduğunda geleneksel metal kanalların tabi olduğu kısıtlamalara tabi olmaz. Beo Group ,Kumaş Kanal  hava dağıtım sistemi ile  hayal ettiğiniz her şeyi üretebilir. Metal kanal sistemlerini kullanmak istediğinizde "standart dışı" kelimesini duyduğunuz zaman daha fazla parayı gözden çıkarmanız gerekir. Söz konusu olan BEO GROUP  olduğunda ise bizim işimiz zaten standart-dışı projelerle ilgilenmektir çünkü " her iş özeldir". Her açı, her uzunluk ve her çap için çözümler üretiyoruz... Bizi aramanız yeterli... Hayalini kurduğunuz tasarımı hayata geçirmek en fazla üç haftanızı alacak.
 

Kanalın tamamı-bizzat-bir-hava-dağıtıcısıdır.

Kanalın tamamı bizzat bir hava dağıtıcısıdır

 
Kumaş Kanal  hava dağıtım sistemi  söz konusu olduğunda kumaş kanallar havayı bütün bir kanal boyunca ve istenilen açıda dağıtır. Tam uzunlukta hava dağıtımı bile Kumaş Kanal  hava dağıtım sistemi standart bir özelliğidir ve bunu yaparken geleneksel metal kanalların yüksek maliyetlerine katlanmak zorunda kalmazsınız. Tam mesafe dağıtımı iki biçimde gerçekleşir: Lineer Akış Modelleri (LAM) ve Yüzey Akış Modelleri (YAM). Bu iki model ihtiyaca göre eş zamanlı olarak kullanılabilir. Örneğin bir yüzme havuzunda, yoğuşmayı önlemek için, su-geçirgen bir kumaş kullanılması gerekir, bu YAM modelidir. Bu sistem aynı zamanda SonicFlow™ gibi, çevre yüzeylerin yıkanabileceği bir LAM türünü de gerektirir.
Kanalların yüzeyindeki geçirgen kumaşlar ve yönlü delikler sayesinde tam uzunlukta hava dağılımı sağlanır. Bu, sistem ne kadar karmaşık olursa olsun, tüm alan boyunca eşit, hava akımına neden vermeden ve yoğuşma içermeyen hava dağılımı sağlar.
 
Metal kanallar menfezlere ve dağıtıcılara ihtiyaç duyar ki bu da sistemleri karmaşıklaştırır ve yüksek enerji kullanımına yol açar. Yapılan bu eklemeler havayı eşit bir şekilde yüzeyden dağıtamaz ve maliyetler de yükselir, ayrıca daha fazla alan işgal edilir, iş gücü saatleri artar vb. Hava dağıtımının homojen olmadığı bu türden sistemler hava akımına ve yoğuşmaya yol açtıkları için rahatsız ve hijyenik olmayan çalışma ortamlarının oluşmasına yol açar.
 
Beo Group  olarak bizler hava dağıtım sistemlerini tasarlarken etkinliği ve mükemmelliği hep aklımızda tutarız.
Kumaş kanallar nefes alır, bu da eşit bir dağıtım sağlayan kanal sisteminin her bir parçasını işlevsel ve etkili kılar. Yüksek kontrol düzeyi ve hassas ayarlar sayesinde havalandırma, ısıtma ve soğutma söz konusu olduğunda mükemmel bir iklimin oluşmasını sağlar.
 
Tam-uzunluktaki hava dağıtım sistemi havanın kanal yüzeyinden yumuşak ve sessiz bir şekilde çıkmasını sağlar. Kullanılacak alanın ihtiyaçları dikkate alınarak özel olarak tasarlanan sistem, farklı akım modellerini bir araya getirerek düşük enerji tüketimini beraberinde getirir. Özel akım modelleri, sistemin hava dağıtımı anlamındaki performansından ödün vermeden son kullanıcının sahip olduğu neredeyse tüm tasarım gereksinimlerine uyum sağlar.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kumaş  Tekstil Hava Kanalları Kullanım Alanları 

Beo Havalandırma Sistemleri ;konusunda faaliyet gösteren firmamızda mühendislik , projelendirme , uygulama ve taahhüt faaliyetlerimizle hizmet vermekteyiz.

Havalandırma sistemlerinde önemli faktörlerden birisi de hava kanalı hesabının düzgün yapılması ve uygulamanın kusursuz olması gerçeğidir.

Beo Group , Kumaş / Tekstil Hava Kanalları konusunda Danimarka merkezli Fabric Air firması ile çözüm ortaklığı kurmuştur.

Kumaş Kanal Kullanım Alanları ;

Soğuk Hava Depoları :

Soğuk Hava Depoları Uygulamalarında ; muhafaza depolarında , saklama odalarında , üretim alanlarının iklimlendirilmesinde kumaş - tekstil hava kanalları uygulamaları ile Minumum % 40 enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Evaporatör üfleme ağzına montajı gerçekleştirilen Kumaş - Tekstil Hava Kanalı ile şartlandırılmış havanın tüm alana homojen bir şekilde dağılımının yapılması , alanda bulunan ürünlerin soğutucu evap. yakın olan ürünle uzakta olan ürün arasında ki ısı farkının ortadan kaldırılması ile de maksimum ürün koruma güvenliği elde edilmektedir. Ürün kalitesini arttırmanın yanında enerji tasarrufu ile Soğuk Hava Depolarının Projelendirilmesinde vazgeçilmez bir detaydır. 


Süper Market Havalandırma Uygulamaları  

Süper Market , AVM gibi insanların yoğun olarak var olduğu mahallerde havalandırma , iklimlendirme sistemleri gerek insan ve gerekse ürün sağlığı ve kalitesi açısından vazgeçilmez bir unsurdur.

Bu tarz mahallerde alanların büyük olması ve yapıların her m² sinin iklimlendirme gerekliliği açısından değerlendirildiğinde klasik metal kanal uygulamaları ilk yatırım maliyeti , görsellik , esneklik gibi bir çok açıdan hem maliyetli hem de projeye çoğu zaman tam cevap verememektedir. BEO GROUP olarak Süpermarket , AVM gibi mahallerin havalandırma sistemleri uygulamalarında ; Kumaş Tekstil Kanal Uygulamalarımızla mekanların görselliğini bozmadan esnek ve stabil çözümler üretmekteyiz.Hijyen ve Temizlik ise vazgeçilmez olduğu da göz önüne alındığında tüm kanallarımız kolaylıkla sökülüp yıkanabilmesi sayesinde her zaman alternatifsizdir.  Kapasiteye tam cevap verebilecek çözümlerimizle ekstra enerji tasarrufu' nun yanı sıra ilk yatırım maliyetlerini de minimize ederek projelere katma değer sağlamaktayız.   


Mantar Üretim Tesisleri Kumaş tekstil kanal uygulamaları

Tarımsal Alanlarda Kumaş Tekstil Havalandırma Kanal Uygulamaları 

Tarımsal Alanların Havalandırma ve İklimlendirme Uygulamaları ;

Mantar Üretim Tesisleri İklimlendirme ve Havalandırma Sistemleri 'de Kumaş Tekstil Kanal uygulamaları ; mantar üretiminde önemli bir yer olan " İç ortam havasının şartlandırılması " dır. Mantar stabil sıcaklık ta ve nem oranında sabit tutulmalıdır.Bir çok değişik iklimlendirme yöntemi uygulanan bu sektörde genellikle konfora yönelik cihazlar seçilmekte ve bu da mevcut işleyişin ağır aksak aynı zamanda da yüksek maliyetlere sebebiyet vermektedir. Beo Group Kumaş Tekstil Havalandırma Kanal Sistemleri ile yapmış olduğumuz projelerde ; mantar üretiminde kullanılan Kanallı Klima Sistemlerine kolaylıkla akuple ederek hem üretim kalitesini arttırmak , hem de enerji tüketiminden minumum % 40 tasarruf etmeyi sağlamaktayız. 

( Detaylar İçin Lütfen Bizimle İrtibata Geçiniz )

Tavuk ve Yumurta Üretimi , Besicilik Uygulamaları , Organik Tarım Uygulamaları vb gibi bir çok tarımsal çözümlerde üretim seviyesini yükseltmek , enerji sarfiyatını minimize etmek adına " Projeye Özel Çözümler " sunmaktayız.

( Detaylar İçin Lütfen Bizimle İrtibata Geçiniz )


Gıda Üretimi ve İşleme Alanları İşletmelerinde Kumaş Tekstil Havalandırma Kanal Uygulamaları

Gıda İşletmeleri günlük işleme esnasında hijyen ve temiz tutulmak zorunda dır. Çalışanların ve ortamın hijyenik olması bakteri barındırmayan ürün ve ekipmanların kullanılması yasal zorunluluk olması ve firmaların ürün kalitelerine vermiş olduğu değerden dolayı üretimin en önemli bir parçasıdır. 

Soğuk Hava Deposu  Kumaş ve Tekstil Havalandırma Uygulamaları ' dan yukarıda bahsetmiştik , Ortam İklimlendirmesi Gıda İşletmelerinde belirli kurallar çerçevesinde işlenen ürüne göre 10 °C ile 16°C arasında değişmektedir. Normal şartlar da çalışma sıcaklığının 18°C ile 20°C olduğunu düşünürsek bu tarz işletme çalışanları için çalışma şartları biraz daha ağır olmaktadır. Bu tarz işletmeler de Proje uygulamalarını yaparken en önemli faktör insan sağlığını etkilemeyecek en uygun çözümleri sunmak olmalıdır. Çalışan personelin en iyi verimde çalışabilmesi için ; düşük hava hızlarında , direk şartlandırılmış havaya maruz kalmaması gibi hassas konulara maksimum seviyede dikkat edilmelidir. Kumaş Tekstil Kanal Havalandırma Uygulamaları , homojen bir şekilde şartlandırılmış ısıdaki havayı iç ortam çalışma şartlarını ve ürün özelliklerini etkilemeden mahale dağıtır. Böylelikle hem ürün kalitesi hemde çalışan konforu göz önüne alınarak en kaliteli çalışma ortamı var olur.

 


TEMİZ ODALAR VE LABORATUVARLAR HİJYENİK ANTİ-MİKROBİYAL ÇÖZÜMLER

Temiz Odalar ve Laboratuvarlar hijyenik anti mikrobiyal havalandırma ve iklimlendirme çözümleri

Kumaş ve Tekstil Kanallarımız  ISO 7 veya daha düşük sınıfı temiz oda uygulamaları için uygundur (≥Class 10,000).

ÖZET

Temiz oda ve laboratuarlar, benzersiz HSE gereksinimleri nedeniyle, hava dağıtım çözümüne özellikle yüksek talepler istemektedir.
Bu uygulamalar toz, havadaki mikroplar, aerosol partikülleri ve kimyasal buharlar gibi ≥0.5 μm ve daha küçük çevre kirleticilerinin kontrollü bir seviyede olmasını gerektirir.
Temiz oda sınıflandırması ülkeye göre değişir. FabricAir çözümleri, ABD (209 D ve E) ve Avrupa normlarına göre 10.000'den 100.000'e kadar değişmektedir.

ÇÖZÜM

Temiz oda ve laboratuarlar için hava dağılım sistemleri, en az miktarda partikül üretmek üzere tasarlanmıştır, bu nedenle FED STD 209E uyarınca 10. Sınıf eşdeğeri ISO 7 veya daha düşük sınıflar için uygundur. Benzer şekilde, sıradan oda havası ~ klas 1.000.000 veya ISO 9 düzeyindedir. Hava, girişteki HEPA veya ULPA filtreler yoluyla filtrelenir.
Kumaş kanallar doğası gereği hijyeniktir, çünkü bunlar kolayca çıkartılıp ve yıkanabilir. Uygunluğunu daha da artırmak için bir dizi farklı kaplama, örneğin Anti-mikrobik ve anti-statik kumaş mevcuttur.

" Kanallarımız Oeko-tex sertifikalı ve alev geciktiricidir."

Akış modelleri, hava akımına neden olmaksızın ideal hava akışını sağlar ve ses seviyesi ≥NC20 mertebelerinde tutar. Neredeyse sessizdir .

SONUÇLAR
 

 • Sonuç, ısıtma veya soğutma uygulamalarında , sağlıklı iç mekan iklimlendirmesi sağlar.
 • Yüksek debide havayı yüksek iç hava kalitesi yaratmak için çok düşük hızda hava akışı sağlanır
 • FabricAir hava dağılım sistemleri, özellikle duman davlumbazlı, laboratuarlar veya farklı VAV (Değişken Hava Debili) sistemleri olan temiz odalar için çok uygundur.

 

 

 

KUMAŞ TEKSTİL KANAL OFİS ve ÇALIŞMA ALANLARI UYGULAMALARI 

Ofis ortamları günümüzün neredeyse 2/4 ünü geçirmiş olduğumuz alanlardır. Çalışma ortamlarının iç ortam sıcaklığının stabil olması, hava hızının çalışan personeli rahatsız etmemesi , bakteri barındırmaması gibi sayabileceğimiz bir çok kriteler bulunmaktadır.

Kumaş Tekstil Havalandırma Kanalları ; anti bakteriyel , mekanın dekoruna uygun renk , fiziksel görüntüsü ile metal kanallara göre oldukça şık , uygulamada kapasiteye tam karşılık verebilecek çözümler, esnek ve sınırsız alternatifleriyle projelerin vazgeçilmezidir.

( Detaylar için Lütfen Bize Ulaşınız )

 

ALL IN ONE / HEPSİ BİR ARADA 

Ürün Kodu : All-in-one 

 Hepsi Bir Arada, klasik kumaş kanalları ile ilgili bir soruna yaratıcı bir çözümdür. Sistem, kanalın dış tarafında ceplere dikilen yarı dairesel çemberlerden oluşur. Bu, sistemde hava beslenmesi olmadığında bile kanalın "şişirilmiş" halde kalmasını sağlar. Çemberler, fabrikada monte edilmiş şekilde gelir; bu da, diğer üreticiler tarafından sunulan sistemlere kıyasla montaj süresini önemli ölçüde azaltır. Hepsi Bir Arada, sistemde yol verme cihazı olmadığı durumlarda "kanal patlaması" olarak da bilinen şokları da azaltır.
Hepsi Bir Arada, kablo, H- ve T-profil raylı sistemler ile beraber kullanılabilir.

 

Tavsiye : Özellikle Cafe , Ofis , AVM gibi görselliğin ön planda olduğu projeler için ideal çözümdür. 

 

all-in-one kumaş kanal askı sistemi kesit

Karşılaştırma 

Metal mi, kumaş mı?

• görsel olarak çekici
• kapanık iken daima açık (% 99)
• başlangıç sırasında minimum zorlanma
• dahili çemberler daha hızlı kurulum demektir
• küçük araç gereksinimleri
• alüminyum raylar veya kablo (H-profil veya T-Profil veya kablo)
• kanal 180 ° desteklenmektedir
• tam desteklenen dirsekler

 


Trevira Kumaş Kanal

 

TREVİRA  KUMAŞ HAVA KANALI 

FabricAir® Trevira geçirgen bir kumaştır. Bu tür gıda sanayi veya ev havuzları gibi bakteri büyümesi ve yoğunlaşma, bir riski olan yerlerde uygundur. Tüm varyantlar Oeko-Tex sertifikalıdır. Tüm süspansiyon türleri Tüm Birarada, her hava sisteminden çıkarıldığında bile gerilmiş kanalı tutan dahil olmak üzere mevcuttur. FabricAir® Trevira CS makinesi yıkanabilir ve (maks.% 0.5 büzülme) yıkandıktan sonra boyutlarını muhafaza eder. geçirgenliği (maks.% 5 varyasyonu) düzgündür. Kumaş altı standart renklerde temin edilir ve özel renkler ile boyanabilir.

FabricAir® Trevira Temel bir 5 yıl garanti ile gelir.

 


FABRICAIR KOMBİ 30

FabricAir® Kombi geçirgen olmayan , kumaş çeşitleri mevcuttur. Kumaş güçlü ve dayanıklıdır - kumaş varyantları 5 veya 10 yıl garanti ile geliyor. FabricAir® Kombi Oeko-Tex sertifikalı olduğunu. Tüm süspansiyon tipi hava sisteminden çıkarıldığında bile, tüm Bir arada, her kanal yapısı muhafaza etme de dahil olmak üzere, kullanılabilir.

FabricAir® Kombi makine yıkanabilir ve (maks.% 0.5 büzülme) yıkandıktan sonra boyutlarını muhafaza eder. Kumaş çeşitli standart renklerde temin edilir. 

Kumaş geçirgen değildir ve 5 yıllık bir garanti ile gelir.


FABRICAIR KOMBİ 60

FabricAir® Kombi geçirgen  kumaş çeşitleri mevcuttur. Kumaş güçlü ve dayanıklıdır - kumaş varyantları 5 veya 10 yıl garanti ile geliyor. FabricAir® Kombi Oeko-Tex sertifikalı olduğunu. Tüm süspansiyon tipi hava sisteminden çıkarıldığında bile, tüm Birarada, her kanal yapısı muhafaza etme de dahil olmak üzere, kullanılabilir.

FabricAir® Kombi makine yıkanabilir ve (maks.% 0.5 büzülme) yıkandıktan sonra boyutlarını muhafaza eder. Kumaş çeşitli standart renklerde temin edilir.

Kumaş geçirgendir ve 10 yıllık bir garanti ile birlikte gelir.


  Kombi 20 Kombi 30 Kombi 60 Kombi 65 Kombi 70 Kombi 80 Kombi 85 Kombi 90
EN 13501-1 B-s1, d0 B-s1, d0     B-s1, d0 B-s1, d0 B-s1, d0 B-s1, d0
UL 723 Evet Evet     Evet Evet Evet Evet
ULC S102.2 Evet   Evet   Evet Evet Evet Evet
GB 8624 B-s1, d0, t1 B-s1, d0, t1 B-s1, d0, t1 B-s1, d0, t1 B-s1, d0, t1 B-s1, d0, t1 B-s1, d0, t1 B-s1, d0t1
UL 2518 Evet Evet     Evet Evet Evet Evet
GOST Evet       Evet Evet Evet Evet
OEKO-Tex Standart 100 onaylı onaylı onaylı onaylı onaylı onaylı onaylı onaylı

Kumaş - Tekstil Kanal Proje ve Fiyatlandırma 

Endüstriyel den konfora bir çok alanda sınırsız varyasyonlarla projelerinize , proje kapasitesine , mekan mimarisine en uygun , en ekonomik , en hızlı çözümleri bir arada sunmak adına

 • Proje
 • Uygulama
 • Danışmanlık
 • Taahhüt
 • Satış
 • Satış Sonrası Ürün Desteği

Konularında Danimarka Merkezli Fabric Air Fabrikasıyla On line sistem üzerinden firmanın özel olarak geliştirmiş olduğu havalandırma sistemleri çözümü bilgisayar programı ile projeleriniz detaylandırılarak tüm teknik veriler doğrultusunda ; kesit hesapları , uygulama detayları ve kurulum montaj akış şeması ile tarafınıza sunulmaktadır.

Detaylar İçin Lütfen Bize Ulaşınız 

Proje Destek Ekibimiz : 

Email :  proje@beoturkey.com

Tel:    +90 224 249 16 06

GSM: +90 530 399 91 92

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.