Ürünler

Soğuk Oda Nemlendirme Sistemleri

Soğuk Oda Nemlendirme Sistemleri 

Beo - Microcool  Nemlendirme ve Nem Kontrol Sistemi

 

Beo - MicroCool nemlendirme ile kontrol sizdedir. Sistemler farklı bölümlere "bölünebilir" ve farklı odalarda ayrı nem düzeylerinin muhafaza edilmesini sağlayarak ayrı ayrı kontrol edilebilir. Gerekli olduğu yerlerde nemlendirme sağlamak için memenin konumunu veya yönünü kolayca ayarlayabilirsiniz.

Beo-MicroCool sıcaklık ve nem kontrolörleri, en doğru kontrol için Beo-MicroCool püskürtme uçlarıyla özel olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Maksimum esneklik için, Beo-MicroCool sisteminiz Uzaktan İzleme Kontrol Ekipmanları' na ve Beo Merkezi Soğutma Sistemleri 'ne (BMS)  sistemlerine adapte olabilir.

Soğuk Odalar da Nemlendirme Uygulamaları

Donmuş Muhafaza Odalarıda özellikle nem seviyesi kontrolü Beo- Micro Cool sistemi ile mükemmel olarak karşılanması amaçlı üretilmiştir.

Yaş Sebze ve Meyve Soğuk Muhafaza Odaları ; genelde düşük nem oranında hızla bozulabilen büyük miktarlarda sebze ve meyve bulundurmaktadır. Bu uygulamalardaki soğutucular , nemi azaltarak meyve ve sebzelerin suyunu çekmelerine sebebiyet verir dolayısıyla çürüme ve hızlı bozulmaya sebep verir. Forklift ve personel trafiği aynı zamanda nem seviyesini de değiştirebilir. Düzgün nem seviyelerini korumak için nem eksikliği sürekli olarak kontrol edilmelidir.

Bu düşük sıcaklıklarda nem seviyesini yükseltmek için gereken su miktarı son derece azdır. Beo - MicroCool sistemi, gerekirse kurtarma sürecini hızlandırmak için farklı nüzul aşamalarını kullanır.

Ortamdaki nem seviyesi kontrolü otomatik olarak Beo - Microcool  Nemlendirme ve Nem Kontrol Sistemi mizle  sağlanmaktadır.

Diğer Sektörlerde de Nem Kontrolü Beo-Microcool Nemlendirme ve Nem Kontrol Sistemleri miz Kullanılabilmektedir.

  • Tekstil ve Kağıt İşletmeleri 

Nem Kontrolü hassas elektronik üretimi veya kağıt ve tekstil işlemleri gibi operasyonlarda hayati önem taşımaktadır.
Statik elektrik, elektronik ve diğer özel üretim tesislerine zarar verebilir. Yarı iletkenler özellikle statik yüke duyarlıdır. Baskı senaryolarında, kağıt kendine yapışacak ve birden fazla sorun yaratacaktır. Bu statik deşarj genellikle yıkıcıdır. Pek çok çözüm mümkün olmakla birlikte, en kolay cevap yalnızca gerekli nemi korumaktır. Beo- MicroCool nemlendirme sistemleri, nem oranının eşit, tutarlı bir şekilde dağılımını çabucak gerçekleştirebilir ve süresiz olarak muhafaza edebilir.

Nem Kontrolü Kullanım Alanları Bazıları 

  • Kuluçkahaneler
    Kuluçka sektöründeki nemlendirme seviyeleri süreci ve nihai ürünü önemli ölçüde etkiler. "Yumurta" aşamasında, yetersiz nem seviyeleri kabuğun mukavemetini ve yoğunluğunu, sonuçta doğum oranları ve olgunluğu etkileyebilir. Yumurtalar yumurtadan çıktıktan sonra, ideal nemi korumak, civcivleri, diğer tesislere taşınmadan önce büyümenin ilk aşamalarına yardımcı olur.Kuluçkahanelerin çoğu, farklı boyut ve nem gereksinimlerine sahip birçok farklı oda ve süreçten oluşur. Beo-MicroCool sistemi ile, her bir bölgedeki bölüm bölümleme denetleyicileri harici birimlerden veya genel iklim kontrol sisteminin bir parçası olarak izlenir. Kontrolörler, şok ve titreşimi azaltmak için benzersiz şekilde tasarlanmış Beo-MicroCool DKS'yi (Drenaj Kontrol Sistemi) içerir.
  • Endüstriyel İmalat Sektörleri  Fabrikalar 
    Endüstriyel İşletmeler ; imalat proseslerinde personel ve makinelerin sağlıklı ve stabil olarak çalışabilmesi için gerekli olan hava şartlandırılması yapılması gerekliliğidir.  Statik elektriği düşüren yüksek teknoloji ürünü bir sistemimizle, toz kontrolü yapan tıbbi bir üretici, bozulmayı azaltmak için dengeli nemi koruyan bir ahşap işletmesi veya sayısız diğer işlemlerde nem  gereksinimleri karşılanmalıdır.Beo-MicroCool her biri için özel çözümler sunmaktadır - işletme kolaylığı, kontrol titizliği, maliyet verimliliği ve güvenilirliği her fabrika için önemli faktörlerdendir.. Deneyimli mühendislerimiz, uygulamanız için ideal nemlendirme sistemini özel tasarlar.

Projelendirme , Taahhüt , Uygulamalar Hakkında Bilgi Almak İçin Bize Ulaşınız. tıklayınız 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.