Elektrik Tesisat ve Kontrol Sistemleri TaahhütElektrik Kontrol Sistemleri

Smart Elektrik wireless kontrol sistemleri

Schneider Electric’ten Unica Wireless. Konfor parmaklarınızın ucunda!

Konfor parmaklarınızın ucunda !

Schneider Electric Unica Wireless, konut, ofis, toplantı odaları için modern aydınlatma, perde-panjur kontrolü çözümleri sunan yeni otomasyon platformu. Unica Wireless çözümleri geliştirilirken mevcut elektrik tesisatında revizyona gidilmeden kısa zaman içerisinde bir akıllı ev sisteminin kurulabilmesi amaçlandı.

Unica Wireless otomasyon sistemi radyo frekansı ile birbirleriyle haberleşen ürünlerden oluşur. Duvarlar delinmeden, yeni kablolar döşenmeden istenilen mekandaki aydınlatmalara aç-kapa yaptırılabilir, ışık şiddetleri ayarlanabilir, elektrikli panjur ve perdeler tek bir tuşla açılıp-kapatılabilir, prizlere bağlı tüm cihazlar kontrol edilebilir. Üstelik tüm bunlar, bir evin tamamı için bile birkaç saat içerisinde çalışabilir hale getirilebilir. Cihazların montajı kadar programlaması da oldukça kolay.

Örneğin bir lambaderi senaryoya dahil etmek, sadece birkaç saniyelik bir işlem. Sistem alıcı ve verici olarak isimlendirilen ürünlerden oluşur. Alıcı üniteler kombine modüller olarak da anılır. Kombine modüller on/off, dimmer veya panjur/jaluzi kontrollü olarak sunuluyor. Standart bir anahtarın yerine takılarak bağlı olduğu devreyi otomasyona uygun hale getirir. Her kombine modül bağlı olduğu devreyi kontrol edebilmesinin yanında, vericilerin gönderdikleri komutları uygular, aynı zamanda üzerindeki tuşlarla başka alıcılara komut gönderecek şekilde programlanabilir. Her kombine modül ürün kutusu içerisinden tekli kapak ve ikili kapak çıkar. Böylece sadece hem kombine modülün bağlı olduğu yük hem de istenirse diğer aydınlatmalar, panjur ya da jaluziler kontrol edilebilir.

Senaryo dahilinde kontrol

Unica Wireless sisteminde prizlere bağlı yükleri kontrol edebilmek için priz tipi röle/dimmer ürünleri kullanıma sunuluyor. Enerjisini prizden alan bu ürün ile aydınlatma ve diğer elektrikli cihazlar tek tek veya bir senaryo dahilinde kontrol edebilir. Örneğin bir aplik, abajur, masa lambası, lambader kolaylıkla Unica Wireless sistemine entegre edilebilir.

Wireless verici üniteleri

Unica wireless verici üniteleri, kablosuz anahtarlar, uzaktan kumandalar ve universal vericilerden oluşur. Kablosuz anahtarlar herhangi bir zemin üzerine yapıştırılarak, vidalanarak sabitlenebilir. 4 adet senaryo, 2 adet atama programı yüklenebilir. Senaryolara özel sembollerle butonlar özelleştirilebilir.


beo-tronık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.