Soğuk Hava Depoları TaahhütlerimizÜrünler

Nar Soğuk Hava Depoları

nar soğuk depoları

Nar Soğuk Hava Depoları

Nar için yaptığımız soğuk hava depolarında özellikle depolama öncesi belirtmek istediğimiz birçok husus var. Bunların dışında en iyi verimi alacağımıza inandığımız istifleme konusu da en önemli kriterlerimiz arasındadır. İyi tarım uygulamaları ile hasat edilen Nar’ın uzun vadede ve sağlıklı sağlanabilmesi için size özel yapılacak projelerimizin, tecrübelerimizin yatırımınıza değer katacağına inanıyoruz. Anahtar teslim proje sunumlarımızla yanınızdayız.

Nar depolama

Nar (Punicaceae ailesi) ilk önce Akdeniz çevresindeki bölgede yetişmiştir. Yeni çeşitlerin dayanıklı, tuzlu koşullara dirençli ve kuraklığa daha toleranslı niteliği sayesinde nar yetiştiriciliği başlangıcından bugüne, özellikle Orta Doğu'ya olmak üzere gitgide yayılmıştır. Bilinen nar çeşitleri şunlardır: Wonderful (Kaliforniya ve İsrail), Mollar ve Tendral (İspanya), Schahvar ve Robab (İran), Hicaznar ve Beynar (Türkiye), Zehri ve Gabsi (Tunus).

Nar hasadı

Nar hasadı, narlar tam olgunluğa, doğru büyüklüğe ve doğru renge (çeşidine göre değişir) ulaştığında yapılır.

CA / ULO nar depolama

Kontrollü Atmosfer koşulları ile donatılmış soğuk depolarda depolandığında narın tazeliğini koruma süresi dikkate değer ölçüde uzar. Nar için optimum depolama koşulları %3 O2 + %6 CO2şeklindedir. %2 O2 koşullarında depolama, sıcaklığın 5°C veya daha düşük tutulması halinde düşük sıcaklığa bağlı bozulma riskini düşürür.
Nar 5°C'de 2 aya kadar depolanabilir. Daha uzun süreli depolamada donma hasarını önlemek için sıcaklık 7,2°C olmalıdır.
Nar nem kaybına karşı çok hassastır. Kılıflar içinde depolama ve mumlama işlemi nem kaybını azaltır. Nar için optimum R. V. %90-95'tir.

Nar depolama çözümlerimiz:

  • CO2 tutucu
  • O2 tutucu / N2 üreteci
  • Rutubetlendirme

Beo_Industrial_cooling-systems

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.