Bizden Haberler

Midea, Carrier ve CQME ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladı.

Uluslararası strateji platformu, Midea Group, Carrier Corporation ve Chongqing Mechanical & Electrical'ı ticari klima sektöründe stratejik ortak konumuna getirdi.

 

Carrier, toplam 170 milyon RMB (yaklaşık 27,4 milyon USD) karşılığında CQME'den toplam %35 hisse payı satın alarak, %55 hisse payına sahip Midea ile %45 hisse payına sahip devlet yönetimindeki CQME arasında önceden kurulan iş ortaklığına dâhil oldu.  Sonuç olarak, şu anki hisse payı Midea Group için %55, Carrier Corporation için %35 ve CQME için %10 oranında.

 

UTC BIS (Carrier Corporation'ın dâhil olduğu grup) Başkanı ve CEO'su Geraud Darnis, Midea Group Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Fang Hongbo ile CQME Genel Müdürü Liu Zhongtang'ın her üç tarafı temsil ettiği imza töreni, 23.Mart.2015 de Chongqing'de gerçekleştirildi.

 

 

İmza töreni: soldan sağa (ön sıra): UTC BIS Başkanı ve CEO'su Geraud Darnis, Midea Group Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Fang Hongbo ve CQME Genel Müdürü Liu Zhongtang.

 

Ayrıca, törene katılanlar arasında Chongqing Belediye Başkan Yardımcısı Chen Luping, Mieda Group kurucusu He Xiangjian, CQME Genel Müdür Yardımcısı Liu Yonggang, HVAC&R Çin Mimarlık Cemiyeti Alt Kurulu Başkanı Xu Wei ile yatırıcımlar, satıcılar ve medyanın yanı sıra yerel yönetim ve işletmelerden gelen diğer temsilciler yer aldı.

 

 

Midea Group Başkanı ve Yönetim Kurulu Fang Hongbo törende konuşma yaparken

 

Midea Group Başkanı ve Yönetim Kurulu Fang Hongbo, Midea'nın bağlı kalmaya devam ettiği stratejinin Midea'nın uluslararası saygınlığını güçlendiren ve Midea'nın milli markasının dünya genelinde tanıtılmasına katkıda bulunan sağlam işbirlikleri oluşturmak olduğunu imza töreninde vurguladı.  Carrier, deneyimli uzmanlara ve son teknolojiye sahip iyi markalardan biridir. Willis Carrier 1902 yılında modern klimayı icat etmeden önce bile başlamak suretiyle HVAC sektöründe en uzun geçmişe sahip kuruluştur.  Midea Group, böyle saygın bir ortakla işbirliğine gitmekten fazlasıyla onur duymaktadır.

 

 

UTC BIS Başkanı ve CEO'su Geraud Darnis törende konuşma yaparken

 

UTC BIS Başkanı ve CEO'su Geraud Darnis de Midea ve Carrier'ın yıllar içinde Latin Amerika, Hindistan, Filipinler ve Mısır'da farklı ortak girişimler çerçevesinde ağırlıklı olarak imza attığı önemli yenilikler ve başarıların klima ticaretinde kurulan bu ortak girişim sayesinde daha da kuvvetlenecek sağlam bir ortaklık meydana getirdiğini belirtti. Midea'ın elinde bulundurduğu ileri teknoloji, bilimsel yenilik ve muazzam pazar payı nedeniyle, Carrier, Midea'yı Çin pazarında önemli bir ortak olarak görmektedir.  Bu avantajların tümü, sürekli ve köklü bir işbirliğinin oluşturulmasını mümkün hale getirdi diyerek görüşünü belirtti.

 

Tüm konuşmacılar özetle ; Midea'nın bağımsız kendi AR-GE enstitüsü ve yabancı teknolojilerden de yararlanması sayesinde Çin pazarındaki çoğu rakibini gölgede bıraktığını ve Midea'nın Carrier ve CQME ile birlikte hayata geçirdiği çalışmalarından ötürü hem yurt içindeki, hem de yurt dışındaki pazarda kesinlikle daha fazla gelişim kaydedeceğini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.