blog

Hayatımızın Her Anında Google

Hayatımızın Her Anında Google 

Bir bilene sormak lazım 

Editör 'den 

 

İnsanoğlu ;  ki bu kelimeyi hiç sevmiyorum ( Bir Kadın Olarak ) neyse İNSANLAR diye devam edeyim o zaman 🙂

Hayatları boyunca hep yenilik arayışı içerisinde olmuşlar , ilk ateşin bulunması , ilk tekerleğin bulunması gibi uzayıp gider bu liste , ama her buldukları yepyeni ihtiyaçları da beraberinde getirmiştir. Ateşi bulduklarında o ana kadar yediklerinden daha güzel yiyecekleri keşfetmişler , tekerleği bulmuşlar ,sonra arabayı derken derken bu günlere kadar sürekli bir değişim içerisine girip hayatlarımızı devam ettirmişiz. İlk önce iş yerlerine gelen telefonlar , ardından evlerimize gelen telefonlar , akabinde çağrı cihazları , araç telefonları , cep telefonları derken sonunda AKILLI TELEFONLAR küçüğü dü büyüğüydü çok fonksiyonlusu Android İşletim Sistemlisi , Apple IOS u hep teknoloji hep teknoloji durmak bilmeyen teknolojik değişimler ve artan ihtiyaçlar. AMAÇ HEP AYNI esasında düşünürsek BİLGİYE daha çabuk ulaşabilmek . Evet çok önemli olan bir nokta her şeyin başı BİLGİ ye ulaşmak.

Hatırlarsınız ilkokul çağlarımızda Ortaokul çağlarımızda (ki şimdi onları da birleştirip adına İLKOKUL dediler ya ) öğretmenlerimiz bizlere hazırlık ödevleri verirlerdi araştıralım bulalım araştırırken öğrenelim diye günlerce bazen haftalarca Ansiklopediler içerisinde kendimizi kaybederdik ( çok güzel günlerdi diyenleri duyuyor gibiyim )

Evet araştırmak zahmetti ve her istediğine ulaşamıyorduk kabus gibi değil mi ?

Sonra hayatımıza PC ler girdi ama ne giriş ! 6 ncı uzvumuz oldu resmen . İlk Bilgisayarları araştırın GOOGLE ' dan .... Evet işte geldik dananın kuyruğunun koptuğu yere ( bu deyimi bir türlü anlayamadım hayatım boyunca )

GOOGLE dan araştırmak .... GOOGLE a sor .... GOOGLE amca ..... GOOGLE da bulmak ..... gibi günlük hayatımızın içerisinde dillerimize pelesenk olmuş bir cümle GOOGLE her kesimin , her lisanda bir hece GOOGLE ailemizin bir ferdi gibi başımız sıkıştığında GOOGLE dan sormak BİLGİ paylaşınca bilgi olurmuş ya şimdilerde böylesi bir akım da oluştu , eskiden o kadar kolay mı ? bilgi paylaşmak ; BIRAK O DA BİZİM FARKIMIZ OLSUN diyen bir çok kişiyi tanımışızdır hepimiz hayatımızda . Bilgiye sahip olmak bir ayrıcalıktır kesinlikle öyle olmasa neden okullar var neden Eğitim Kurumları var değilmi ? Bilginin kolay elde edileni makul değildir  hayatta en nefret ettiğim kelimelerden birisi de bu ne demek kolay elde etmek sana vahiy yoluyla mı geldi sende birilerinden bir yerlerden öğrenmedin mi sanki bırak diğerleri de senden öğrensinler öyle değilmi ?

Artık günümüzde ki çok ŞÜKÜR BİLGİ SAKLAMAK diye bir kavram kalmadı , hatta insanlar bildiklerini paylaşmak için bir biriyle yarışır hale bile geldiler FACEBOOK , TWİTER , İNSTAGRAM , SOSYAL SİTELER her yer bilgi doldu paylaşımlar çoğaldıkça Bizler zor beğenir hale geldik .

Peki bizim için GOOGLE sor diye çok basit bir şekilde , rahatça söylediğimiz bu kelimenin ardındaki TEKNOLOJİ yi hiç merak ettiniz mi ? Google Araması Nasıl Çalışır Merak Ediyorsanız 

Bizim için çok basit olan GOOGLE ' a sor gerçekten çok ciddi bir tecrübe , süreklilik , güvenilirlilik ve HIZ 'ın ardında yatan BİLGİ birikimi ve en önemlisi TEKNOLOJİK ALT YAPI . 

GOOGLE TEKNOLOJİSİ ' de beni en çok düşündüren ve hayranlık uyandıran ise insan gibi düşünebilen ALGORİTMA lar evet İNSAN GİBİ DÜŞÜNEN iyi de hangi kültürden insan düşünsenize Dünya üzerinde yaşayan milyarlarca insan var IRK , BÖLGE , KÜLTÜREL YAPI , EĞİTİM FARKLILIĞI , İHTİYAÇ FARKLILIĞI  ve bunların hepsinin isteklerine mili saniyelerde en doğru , en hızlı , en kaliteli cevabı verebilmek hem de her dilde

Beyin hücrelerini yakmak bu olsa gerek .

GOOGLE  ile birlikte hayatımıza yeni yeni yaklaşımlar da girdi  GOOGLE da ilk sırada çıkmak , evet bütün ticari , ticari olmayan herkesin isteği ve hayali oldu resmen.

ADWORDS  reklam vermek , SEO çalışmaları yaptırmak WEBMASTER lar la çalışmak gibi bir çok yeni iş kolları ve bu iş kollarında çalışan insanlar müthiş bir hummalı çalışma . AMAÇ SONUCA ULAŞMAK .

Gelişmiş Refaha Ermiş Ülkeler Seviyesine Çıkmak siyasetçilerin , sürekli kullandığı bu kelime hayatımızın her anında var peki bu o kadar kolay mı ? Kesinlikle HAYIR  Çalışacağız , daha iyisini yapacağız , BİLGİ ye ulaşacağız , ulaşdığımız bu bilgiyi en iyi şekilde değerlendireceğiz ve sonuç olarak da başta İNSANLIĞA sonra da GELECEĞİMİZE sevgi , mutluluk , barış , umut dolu yarınlar bırakacağız .

Editör ' den yazılarımız devam edecek İnşaAllah sizleri sıkmamışımdır gelecek Editör den Yazılarımızda Buluşmak Üzere .

Saygılarımızla

BEO GROUP 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.