Endüstriyel Soğutma Çözümleri

Endüstriyel Soğutma Çözümleri 

Gelişen teknoloji arz talep dengesini de beraberinde getirmektedir. Endüstriyel alanlarda ısı değişimleri, ısıdan kaynaklı verim / verimsizlik her daim ürün kalitesi anlamında da ciddi sorunlar oluşturabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında İklimlendirme , Soğutma Çözümleri Yatırımcılar açısından ciddi olarak ele alınan ilk yatırım maliyetlerinde ön sıralarda yer almaktadır.

Endüstriyel Soğutma Sistemleri ; her ne kadar Makine Mühendisliği  dalı olsa da kendi içerisinde oldukça geniş ve türevsel olarak farklı alanlarda uzmanlık isteyen bir Bilim Dalıdır. Beo Group 30 yılı aşkın bilgi donanım ve tecrübesi ile Endüstriyel Soğutma Sistemlerinde ciddi partnerinizdir.

Endüstriyel Soğutma Sanayi Alanlarını kısaca değinirsek ;

Gıda Soğutma ve Dondurma

Gıda Soğutma Teknolojileri

Gıda endüstrisinin en önemli zorluklarından biri bakteriyel faaliyetleri etkili bir biçimde kontrol etmek, ya da – daha iyisi – tamamen elimine etmektir. Bakterilere karşı savaşta en etkili silahlardan biri de soğutma ve dondurmadır.

Sıcaklık donma noktasının altına düşürüldüğünde, mikroorganizmaların büyümesi hızla azalır. Bu sadece ürünün sıcaklığı azaldığı için değil, ayrıca serbest sıvı su faaliyetinin azalmasına da bağlı olarak gerçekleşir – böylece mikroorganizmalar ihtiyaç duydukları sudan mahrum bırakılır.

Bir gıda ürününü soğutmak bakteriyel gelişim riskini azaltır. Bir ürünü çabuk soğutma (flaş dondurma veya kriyojenik dondurma olarak da bilinir) bu riski daha da azaltır.

Kriyojenik dondurma aynı zamanda gıdanın doğal kalitesini de korur. Bir ürün dondurulduğunda buz kristalleri oluşur. Kristaller ne kadar küçük ve eşit biçimde dağılmış olursa ürünün kalite ve tadı da o kadar iyi olacaktır. Gıda ürününde küçük kristallerin hem hücre içinde hem de dışında düzgün bir biçimde oluşmasını sağlamanın tek yolu gıdayı kriyojenik derecelerde çabuk dondurmaktır.

Yıllardan gelen tecrübe 

İleri gıda soğutma ve dondurma teknolojilerinde  lider olarak onlarca yıldır yenilikçi çözümler sağlıyoruz ve en değişik ihtiyaçlarınızın çoğuna yanıt vermek için yeterliyiz. Hızlı soğutma ve dondurma için sizlere soğutma ve  dondurucu yelpazesi sunuyoruz. Sistemlerimizde her biri Dünya çapında MARKA olmuş binlerce REFERANS ‘a sahip Partnerlerimizle yapmış olduğumuz Çözüm Ortaklıklarımız la OEM İmalat , Direk İthalat yaparak. Serin Muhafaza Depoları, Soğuk Muhafaza Depoları, Dondurucu Depoları, Şok Depoları gibi Gıda İşletmelerine Soğutma Projelerinde Çözümler Sunmaktayız. Projelerin Küçük veya Büyük Ölçekli olmasına bakmaksızın Split Soğutma Sistemlerinden , Merkezi Soğutma Sistemlerine kadar tüm ekipmanlarımız Firmamız Bilgi İşlem Departmanımızın geliştirmiş olduğu ERP programıyla takip edilerek ” SIFIR HATA ” hedefleriyle imal edilmektedir.

Nakil Halinde Soğutma 

Nakil sırasında soğutulmuş ve dondurulmuş ürünler için sabit bir ısıyı korumak – ürününüzün güvenliğini ve kalitesini garanti etmek;

Nakliye Anında Soğutma Sistemleri

Hem doğrudan hemde dolaylı soğutma sistemleri konusunda tecrübelerimize dayanarak geliştirmiş olduğumuz Know-How ile BEO-FRIGO ; Nakil ve Catering Soğutma Sistemleri gerçekleştirdik.

BEO-FRIGO sistemimizde Uzun Yol Gıda Taşımacılığı , Catering firmaları için kısa mesafe gıda taşımacılığı için opsiyonlarla zenginleştirilmiş tam çözüm odaklı sistemler imal etmekteyiz.

Tüm sistemlerimizde olduğu gibi BEO-FRIGO sistemlerimizde de ” Kalite Ön Planda “  tutularak özel soğutma çözümleri üretmekteyiz.

Kabin içi bölmelerle farklı sıcaklık varyasyonları, Mobilize edilmiş Konteyner Soğutma Sistemleri, Catering firmaları için Mobil Box Çözümleri, Medikal Sektörüne yönelik transfer soğutma kabinleri gibi bir çok ürün yelpazesi ile hizmet vermekteyiz.

Metal Sektörü Soğutma 

Geleneksel kaynak, kesme , kaplama, döküm, metal işleme  tekniklerinde en yeni soğutma teknolojileri

Metal Sektörü Soğutma Sistemleri

 

İmalat endüstrisi kaynaktan başlayarak gelişmiş, özel lazerlere kadar çok geniş bir proses yelpazesini kapsamaktadır. Bu endüstrideki şirketler, hem geleneksel hem de yeni kesme, kaynak, kaplama, metal işleme süreçlerini birleştiren, tüm uygulama ve ekipman yelpazesini destekleyen esnek, her soruya cevap verebilecek bir soğutma partnere ihtiyaç duymaktadır.

 

 

Metal Endüstrisinde yer alan kaynak makineleri, lazer sistemleri, kalıplar, metal işleme vb gibi ekipmanların verim arttırıcı , sürdürebilirlik performans yönetimi gibi soğutmaya yönelik tüm sistemler konusunda uzman olan firmamız;

  • Makine Soğutucuları
  • Ekipman Sistem Soğutucuları
  • Kabin Soğutucuları
  • Pano Soğutucuları
  • Kalıp Soğutma Sistemleri
  • Vinç Klimaları
  • Asansör ve Mahal Soğutucuları

Alanlarda standart ve opsiyonel olarak geliştirdiği sistem çözümleriyle ” İhtiyaca yönelik ” tam kapasite hesaplarıyla ; Chiller, Su Soğutma Grupları, Merkezi Soğutma Sistem Çözümleri, Personel Konfor İklimlendirme Çözümleri, Yüksek Isı Mahal Soğutma Sistemleri, Vinç Klima Sistemleri, Asitik Sistemlerin Soğutulması vb alanlarda projeye özgü imalat alternatifleri sunmaktayız. Kısaca ” Metal Sektörü Tüm Soğutma Çözümleri” partneriniz. 

Medikal ve İlaç Sektörü Soğutma 

Tıbbi ürünler ve canlı bilimi endüstrisi, insanların daha uzun, daha sağlıklı ve daha aktif yaşayarak hayat kalitelerini yükseltmek için özel ürünler ve araçlar sağlamaktadır

Medikal ve İlaç Sektörü Soğutma

Firmamız ; Tüketici sağlığı ve güvenliğine odaklanarak endüstri, kalite ve güvenlik teminatı konusunda uluslararası standartlar doğrultusunda ilgili yönetmelik ve kanunlar çerçevesinde Medikal ve İlaç Sektörüne uygun kalite ve hassasiyette Proje ve Çözüm Odaklı Soğutma Sistemleri Üretmektedir.

Tıbbi ürünleri işleme ve formülasyon teknolojisi konusundaki bilgilerimiz, süreçlerinizin güvenliğini, kalitesini ve üretkenliğini geliştirmek için geniş kapsamlı yenilikçi uygulamalar sağlamaktadır. Bu doğrultudan hareketle Tıbbi ürünlerin muhafaza edilmesi, Atıkların kontrollü bertaraf edilmesi aşamaları ( Tıbbi Atık Odaları ), Laboratuvar İklimlendirme Sistemleri, Laboratuvar Cihazlarının verimliliğini arttırıcı Soğutma Sistemleri İmalatı, Termo Cool Box, Soğuk kabin ve Nakil amaçlı özel imalat box üretimi , Medikal Ürün Soğuk Hava Depoları, İlaç Soğuk Hava Depoları, Temiz Oda Sistemleri vb gibi Medikal ve İlaç Sektörü ihtiyacı olan Soğutma Sistemleri standart ve opsiyonel olarak geliştirilip ihtiyaçlara tam cevap verebilecek esnek üretim mantığıyla BEO Grup olarak konusunda uzman Teknik ve İdari kadromuzla üretilmektedir.