Soğuk Hava Depoları TaahhütlerimizTarımsal TesislerÜrünlerProje Taahhütblog

Atmosfer Kontrollü Soğuk Odalar

Atmosfer Kontrollü Soğuk Odalar

Ürün Detay : Beo Atmosfer Kontrollü Soğuk Odalar 

Global  dünya tarımında, tarımsal ürünlerin depolanması, saklamadan doğan kayıpların giderilmesi, ürünün optimal sürelerde ve düzenli olarak piyasaya sevk edilmesi ve pazar isteklerinin karşılanması bakımından büyük önem taşımaktadır.

Atmosfer Kontrollü Soğuk Odalarda ; 

Her ne kadar günümüzde yaş meyve ve sebze üretiminde tüketici tercihleri her zamankinden çok daha fazla olsa da sunum  pazar koşullarını belirleyici rol oynamaktadır. Bu koşullara uyulmadığı takdirde ihracat ve buna bağlı olarak üretimde ilerleme olasılığı görünmemektedir.

Bu alanda faaliyet gösteren çiftçilerimiz ve aracı firmalar durumu çok yakın olarak takip etse de imkanlar doğrultusunda hareket edilmektedir. Ayrıca ülkemiz, meyve ve sebze üretiminde dünyanın ilk beş ülkesi arasında yer almakla birlikte üretim ve üretim sonrası kayıpları nedeniyle tüketicinin sofrasında çok gerilerde kalmaktadır. Sebze ve meyveler tarladan doğrudan tüketiciye ulaştırılmaya çalışılmakta ya da bazı ürünler geleneksel yöntemlerle saklanmaktadır. Bu amaçla soğuk hava depoları kullanılmakta, soğuk hava depolarının sayısında artma görülmekle birlikte bu depolar modern saklama yöntemlerinin yanında etkinlikten çok uzak görülmektedir.

Çözüm olarak kesinlikle ATMOSFER KONTROLLÜ DEPOLARDIR. 

Atmosfer Kontrollü Depolar Nedir ? 

Sebze ve meyveler toplandıktan sonra da gelişimlerini sürdürürler. Havadan oksijen (O2) alır, ortama karbondioksit (CO2) verirler. Meyvenin bozulması, çürümesi bu sürecin sonucudur. AK/ADO depoda meyve ve sebzenin gelişimlerini sürdüremeyecekleri bir atmosfer ortamı yaratılır. Bu ortam, oksijenin (O2) neredeyse yok edildiği, azotlu (N) bir ortamın oluşturulduğu, saklanan sebze ve meyveden üreyen zarar verici karbondioksit (CO2) ve etilenin (C2H4) emildiği, ideal ısı derecesinin sağlandığı bir ortamdır.

Atmosfer Kontrollü Soğuk Muhafaza depolarında yaşam durmakta, sürekli tazelik sağlanmaktadır. Çevreye duyarlı, kimyasal ya da benzeri herhangi bir yöntem içermeyen Atmosfer Kontrollü Depo, taze uzun ömrün sırrıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ; konu üzerine hassasiyetle eğilmekte ve bu doğrultuda T.K.D.K. / IPARD , KKYPD , gibi kurumlarla % 50 - 60 arasında hibe destek programları düzenlemektedir. 

Firmamız konusunda uzman mühendisleri ile Atmosfer Kontrollü Soğuk Muhafaza Depoları projelerinde ,

  • Projelendirme

  • Taahhüt

  • Montaj

  • Satış Sonrası Hizmetler

vermektedir. Proje Departmanımız ile irtibata geçerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz


BEO TAAHHÜT & PROJE

1beo-yeni-logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.